Wydawnicze

Recenzje

Jak o naszych książkach mówią inni… wybrane recenzje.
Dziękujemy wszystkim za miłe słowa, recenzje i opisy przesyłane do nas. Robimy to przede wszystkim dla Was !

Sydonia. Słowo się rzekło

Dzień dobry. Przesłuchałem płytę, ta opowieść dosłownie przeniosła mnie w czasie. Byłem pod tak ogromnym wpływem Sydoni von Bork, że musiałem zacząć od nowa słuchać jej historii. Kiedy skończyłem drugi raz, to tęsknię za Nią. Muszę powiedzieć że ta opowieść wciąga, wszystko jest dopieszczone, zapięte na ostatni guzik; jest kopalnią wiedzy; jest tak przeczytana, że moja wyobraźnia bez problemu podsuwała mi obrazy rzeczy, które były tak dobrze opisane. Jakość wydania płyty doskonała; dykcja i interpretacja jest nienaganna. Wszystko, absolutnie wszystko, jest dopracowane! Uwielbiam tą historię i gdy znów zatęsknię wrócę do Sydonii ❤️ Mail 02.08.2023

Quo vadis

Wspaniała powieść Henryka Sienkiewicza niw potrzebuje opinii czytelników. Słuchaczom natomiast bardzo polecam, bo Wiktor Zborowski to lektor-artysta! Audioteka.pl Jola 08.12.2019

Mistrz Sienkiewicz i Mistrz Zborowski Audioteka.pl Iwona 16.10.2018

Cudownie słucha się Wiktora Zborowskiego czytającego klasykę Audioteka.pl Alicja 08.07.2018

Rok tysięczny

Bunsch wraca w tej powiesci nieomal do poziomu „Dzikowego Skarbu”. Idzie tez dalej. To ksiazka głębsza, wnikająca w strukturę procesu zdobywania i utrzymywania władzy. Kształtowanie sie Panstwa Polskiego to relacje z sąsiadami, ktore balansowały niemal zawsze na krawędzi agresji, gier personalnych, jawnych i ukrytych, przypadku i przemyślanej strategii, przedstawia Bunsch niezwykle sugestywnie. Mniejsza tu zawartość pierwiastka awanturniczego, charakterystycznego dla fenomenalnej ksiazki jaka jest wspomniany „Dzikowy Skarb”. Oczywiscie z wyjątkiem w 100 proc. awanturniczego dodatku w postaci opowiadania o obronie Niemczy. Znowu rekomenduję miłośnikom książek Andrzeja Sapkowskiego po sięgniecie po tę i inne ksiazki Bunscha, ktorych autor „Wiedźmina” jest wielkim admiratorem. Podobnie jest to świetny materiał dla czytelników „Gry o tron”. Mielismy wczesniej pisarzy, ktorzy poruszali sie swobodnie w tej tematyce: władzy, okrucieństwa i… nawet odrobiny magii. Wszystko już było wczesniej u Bunscha. Plus wspaniały, soczysty języki, ktory George R.R. Martin nie dysponuje.
Audioteka.pl Stefan 02.12.2019

Miło było przypomnieć było książkę – wersja audiobooka została bardzo dobrze zrobiona.
Audioteka.pl Krzysztof 08.11.2019

Historia opowiedziana tak realistycznie, że zapomina się jak mało szczegółów podają źródła historyczne. Po mistrzowsku napisane przez pana Bunscha i świetnie zinterpretowana przez pana Popczyńskiego.
Audioteka.pl Paweł 30.08.2019

Wspaniale interpretowane książka Bunsch. Słucha się jak sensację w oparciu o zdarzenia z X wieku. Najwyższych lotów audiobook historyczne-przygodowy. Trzeba posłuchać całej trylogii.
Audioteka.pl Paweł Portała 02.08.2019

Długo się zbierałem do wysłuchania tak długiej książki ale nie żałuję ani trochę. Książka fabularnie oparta o naszą piękną historię, wiele rzeczywistych i fenomenalnie napisanych postaci no i nasz język w nieco staropolskim wydaniu. Lektor spisał się bardzo dobrze. Warto wspomnieć, że na koniec audiobooka jest dodatek o obronie grodu w Niemczy. Majstersztyk. Polecam. Audioteka.pl Mielecrulez 02.08.2019

Super! Bardzo wciągająca powieść świetnie przeczytana- tak jak 2 poprzednie „Dzikowy skarb” i „Ojciec i syn” które odsłuchałem. Polecam i czekam z niecierpliwością na następne części powieści . Audioteka.pl Paw 28.07.2019

Rzeczpospolita Obojga Narodów

Bardzo dobrze przeczytane. Pięknie napisany esej historyczny i chociaż sądy autora nie zawsze wydają się słuszne, to warstwa informacyjna jest przebogata. Audioteka.pl Polecam Morus

Znakomita. Jasienica budzi emocje. Słuchając, mimo znajomości historii, wciąż miałem nadzieję, że los Rzeczypospolitej będzie inny.
Audioteka.pl Tomasz

Mogę dać 5 gwiazdek bez słuchania tej książki! Czekamy na tom 3, a później na kolejne dzieła Jasienicy. Pan Marcin robi świetną robotę!
Audioteka.pl Adrian

jedyny w swoim rodzaju . Paweł Jasienica
Audioteka.pl jabox

Książką jest napisana ze znakomitą znajomością tematu, czytana bardzo interesująco.
Audioteka.pl Hanna Stepniak

Przygody Tomka Sawyera

Świetna historia.Moj 8- letni syn i ja słuchaliśmy z zapartym tchem😁Bardzo fajna oprawa muzyczna i super czytana opowieść👍💪POLECAMY!!!!!!
Audioteka.pl Justyna

Nigdy nie słuchałam lepszego słuchowiska:)Bardzo fajny lektor.Polecam!!!;)
Audioteka.pl Lila

POTOP

Potop jaki jest kazdy widzi, ale to co wyprawia z tekstem Pan Walczak to już nie jest normalne. Bic brawo i promowac, oby wiecej takich nagran !

Audiobook.pl, Jerzy

 Doskonała interpretacja pana Walczaka
Doskonała gra głosem, wzorowana na postaciach filmowej wersji „Potopu” Jerzego Hoffmana, ale i nie tylko. Postać Zagłoby w – moim odczuciu – wzorowana na interpretacji serialowej roli Mieczysława Pawlikowskiego. Słysząc nieco flegmatyczne wypowiedzi Wołodyjowskiego staje przed oczami niezapomniana kreacja Tadeusza Łomnickiego, a przerysowany łotrzykowski głos Olbrychskiego doskonale wpisuje się w postać Kmicica, choć po przemianie duchowej mógł był nieco złagodnieć. Słuchałem kilka razy. Dla mnie piątka z plusem!
Merlin.pl, Artur  Czech

 Panie Walczak chciałbym pana spotkać i osobiście pogratulować tak wspaniałego czytania Potopu. Dzięki Panu wreszcie zaczęły mi się podobać lektury szkolne. Za tyle godzin nagrania powinien Pan więcej zarobic znaczy audiobook powinien byc więcej wart ja bym dał dużo dużo więcej zeby Pana jeszcze raz usłyszeć. A tak na marginesie to ma pan chyba psa bo przy uważnym słuchaniu w 1 Tomie pod koniec słyszałem stłumione szczekanie psa;] Pozdrawiam i oby więcej książek Pan nagrał. Jeżeli nagrałby Pan jeszcze coś to byłbym wdzięczny za kontakt 507……………. czekam na kolejne Pańskie lektury z niecierpliwością.
Audiobook.pl, Wielki Fan

 Panie Marku! Jesteśmy świeżo po wysłuchaniu Potopu. Jak to mówi młodzież – duży szacunek. Zaraz chcieliśmy z synem schować do szuflady „PanaWołodyjowskiego” czytanego dla Gazety przez Janusza Gajosa i dokupić Pana wersję pozostałych części. Niestety… nie ma.Życzymy sobie i Panu jak najszybszego uzupełnienia tych braków iwielu innych pozycji. Z podrowieniami
AudioBook.pl, Paweł i Jakub

 Polecam, interpretacja Pana Marka Walczaka mnie odpowiada to jakby nie audiobook tylko słuchowisko. Słucha się bardzo przyjemnie i nie ma problemu z koncentracją za kierownica 😉 Audioteka.pl, Vandemien

 Wspaniała interpretacja lektora. Całość brzmi jak dobrze przygotowane słuchowisko, nie pozwalając nudzić sie ani przez chwilę. Książka, wiadomo, ku pokrzepieniu serc, trudno oceniać. Ja słuchałem z przyjemnością i dla ptzyjemności odbioru takiego pięknego języka polskiego, jakiego już nie słyszymy.
Audioteka.pl, Ed

Hrabia Monte Christo

Świetna klasyka dla każdego

Hrabiego Monte Christo poznałam jako nastolatka, czytając (a raczej słuchając) po kilku latach tę raczej długą powieść byłam zachwycona. Zwróciłam uwagę na całkiem inne rzeczy niż poprzednio. Zachwycona jestem panem Walczakiem i teraz sięgnę po kolejną powieść przeczytaną przez niego. Hrabia Monte Christo to miła przerwa od współczesnych kryminałów pełnych państwowych afer, strzelanin i szwindli.
Merlin.pl, Stefania

Po przesłuchaniu to dzieło stało się moją ulubioną książką. Specjalnie wynajdywałem okazje, żeby jej słuchać.
Audioteka.pl, Jacek

Prorok

Dobrze przeczytane, muzycznie przyprawione, lecz banalnie oprawione

Słuchając tej nowocześnie wydanej książki audio łatwo można zapomnieć o realiach sprzed kilku lat. Gdy książki mogli słuchać tylko niewidomi, wypożyczający słabej jakości nagrania, czytane metalowym głosem z dudniącej taśmy. Poza tym trafiały się jeszcze książki audio dla wszystkich, pozycje były niestety ograniczone przede wszystkim do lektur szkolnych. Czyli wciąż dla ograniczonego grona. „Prorok” to już nagranie powstałe na fali rozpowszechniania w Polsce książki czytanej (bo rozpowszechniły się odtwarzacze mp3?). Dziś można sobie posłuchać po polsku nie tylko „Historii żółtej ciżemki” czy słuchowiska radiowego, ale i niebanalną prozę zagraniczną. W tym „Proroka”, czytanego natchnionym, aczkolwiek nie pompatycznym głosem Neinerta. Mamy też okazję posłuchać różnych dodatkowych wstawek typu muzyka orientalna, efekty „portu” czy innych miejsc, w których mają miejsce opowieści, czyniących z lektury coś bardziej interesującego niż monotonna recytacja. Tak „zbajerowany” tekst, brzmiący trochę jak radiowa Biblia (to pewnie wina formuły przypowieści, dziejących się w jakichś dalekich piaszczystych krainach wieki temu), słucha się z niekłamana przyjemnością. Szata graficzna wydania nie jest niestety wyjątkowa – zwykłe pudełko 2CD przypomina tanie, rodzime wydanie muzyki poważnej. Brak „ekologicznego” opakowania jewelcase czy czegoś w rodzaju tekturowo-plastikowego opakowania znanego z wydania choćby książki audio do „Gwiezdnego pyłu” czy pudełka pionowego jak do filmu, w które obłożono audio książki Murakamiego, trochę ogranicza estetykę i przyjemność z posiadania na półce tej książki. Wygląda raczej jak tani kompakt. Na szczęście zawartość przeczytana na najwyższym poziomie i z „efektami specjalnymi”.
Merlin.pl, Nuna

Ogniem i mieczem

Witam, jestem po przesłuchaniu „Ogniem i mieczem” w wykonaniu p. Krzysztofa Globisza. Niestety wstyd sie przyznać, lecz nigdy wcześniej nie czytałem Trylogii, gdyż wydawało mi sie to nudne. Emocje i sposób w jaki p.Krzysztof czyta, są nie do opisania. Nie jestem w stanie sie od sluchania tej ksiazki oderwać. Chciałbym podziękować wam a przede wszystkim p.Krzysztofowi za te pare godzin słuchania.
AudioBook.pl, Tomasz

Rewelacja!!! Tak jak znudziła mnie wersja filmowa, tak audioobuk czytany przez Pana Globisza powalił mnie na kolana, Nie mogłam się oderwać. Pan Krzysztof zamienia tą pozycję w najlepszej klasy słuchowisko.
Audioteka.pl, Małgorzata

Książka przeczytana genialnie. Ma się wrażenie, że jest to słuchowisko realizowane przez grupę aktorów – doskonała interpretacja. Słuchałem wielokrotnie z największą przyjemnością – prawdziwe zanurzenie w epoce. Polecam gorąco.
Audioteka.pl, Paweł

Krzysztof Globisz może sobie prywatnie nie wierzyć w czary i gardzić horrorem, ale za czytanie wróżb Horpyny i wszelkich gotyckich (i rzeźnickich) opisów na wesoło należy mu się tuzin plag świńskim surowcem na gołą rzyć. I dodatkowe pięć za zrobienie z bladej Heleny blondynki nad blondynkami.
Audioteka.pl, Tomasz C

Ziemia obiecana

Tak to jakoś jest, że jak wydawcy audiobooków biorą się za dzieła przynależne do literackiej klasyki, to wychodzi z tego bubel. Wiadomo, autor nie żyje, dzieło nie jest chronione copyrightem, to i wydawca ma naturalną tendencję do pójścia na łatwiznę – zatrudnia miernych lektorów i wychodzi byle jak. Ale, że klasyki głównie słucha młodzież, to i nikt na to większej nie zwraca uwagi. Wszystko powyższe nie dotyczy jednak wydawnictwa Aleksandria, które publikuje wprawdzie niewiele, ale za to niezwykle starannie. A „Ziemia obiecana” Reymonta to moim zdaniem „superprodukcja” tego wydawcy, bo przecież tekst ani nie jest łatwy (rozpisany na wiele głosów), ani krótki (dwa tomy, a po nagraniu tego wyszło 21,5 godziny). Marek Walczak, który ma doświadczenie nie tylko jako aktor, ale przede wszystkim jako lektor radiowy, jest kapitalny (zwłaszcza świetnie intonuje sposób mówienia Karola Borowieckiego oraz głosy bohaterów żydowskich). A zatem do znakomitej ekranizacji Andrzeja Wajdy dochodzi teraz świetne nagranie lektorskie. A i sama powieść wbrew pozorom wciąż broni się, choć opisanego przez Reymonta świata dawno już nie ma.
Książki, Magazyn Literacki, Nr 2/2009

Książka to klasyka, większość z nas ją doskonale zna i wielu z nas oglądało film ze śmietanką aktorską naszego kina. Pan Marek Walczak to wyśmienity lektor. Słuchając jego interpretacji przenosimy się w czasie, słyszymy stukot kopyt końskich po bruku, pracę maszyn, czujemy ból ludzi, którzy ciężką pracą walczą o przetrwanie. Fantastyczny audiobook. Nigdy wcześniej żadna książka tak mnie nie wciągnęła a w końcu przecież znałam jej treść wcześniej. Szczerze polecam. Znacznie lepsze niż słuchanie radia w aucie.
Audioteka.pl, Katarzyna Kosińska

Pan Marek Walczak jest po prostu genialny… Gdy słuchałem tego nagrania miałem wrażenie, że jest wykonane przez kilku aktorów. Słyszałem Pszoniaka i Olbrychskiego, naprawdę genialnie przeczytane!!! A co do treści… to po przeczytaniu sami stwierdzicie jak strasznie film Wajdy okaleczył tą powieść. Lektura obowiązkowa!
AH, Audioteka.pl,

Udręka i ekstaza

Słońce w duszy.
Audioteka.pl, Małgorzata

 Fantastyczna powieść!!! Człowiek historia i historia o nieprzeciętnym człowieku. Michał Anioł Buonarotti i jego dzieła w dawnej Florencji i nie tylko – przeżycie jedyne w sobie. Doskonały lektor. Z całego serca polecam.
Audioteka.pl, Liszka66

 Rewelacja. Ciekawe życie genialnego człowieka, na dodatek bardzo dobrze przeczytane. Po wysłuchaniu nabrałam ogromnej ochoty, żeby pojechać do Rzymu i Florencji, teraz już inaczej będę patrzeć na dzieła tego wybitnego człowieka.
Audioteka.pl, Daga 

 Sam tekst doskonały a realizacja audio na najwyższym poziomie. Lektor wiarygodny, nienachalny, spokojny ale i z odrobina dramatyzmu gdy jest to wskazane.
Audioteka.pl, cesair

7 nawyków skutecznego działania

Solidne tłumaczenie, solidny lektor, solidne podstawy zarządzania własnym rozwojem osobistym. Bezapelacyjnie klasyk swojego gatunku. Podchodziłem do tej książki 3x w końcu weszła jak po maśle 🙂
Audioteka.pl, XAM

 Pracując w międzynarodowej korporacji na co dzień widzę przeróżne sposoby jaki zarówno firma jak i poszczególne osoby próbują stosować, by być efektywnym w swoich działań. Książka „7 nawyków…” jest pod tym względem niesamowita. Autor przystępnie, szczerze przekazuje efekt swojej pracy i pomimo, że opracowanie jest na podstawie USA, to wiedza jest uniwersalna i bardzo dobra. Trafiająca w temat o wiele lepiej niż większość wcześniej poznanych przeze mnie pozycji na temat skuteczności w działaniu. Dodatkowym bonusem jest fakt, że forma wydania jest audiobookiem. Czas w spędzony w aucie przestaje dzięki temu być „stracony”…
Nexto.pl, Radek

Cylinder van Troffa

Ojej! że ja się wcześniej w Zajdlu nie zaczytałam! chcę jeszcze, jeszcze, jeszcze!!! A sam audibook znakomicie zrealizowany.
Audioteka.pl, Ingirun

Książka sama w sobie genialna, a świetny lektor (lektorzy) i klimatyczna „oprawa” muzyczna tylko dopełniają działa. Jeden z lepszych audiobooków jakich wysłuchałem.
Audioteka.pl, Przem

Powieść, moim zdaniem, nieco trąci myszką aczkolwiek warto się z nią zapoznać. Choćby dlatego, że wypada znać klasykę. Natomast sama realizacja audiobooka, sposób w jaki przeczytał to Łukasz Nowicki i jaki wytworzył klimat – ekstraklasa! Bardzo mi się podobało.
Audioteka.pl, Voo

 FANTASTYCZNA !!!!!, Skończyłam słuchać tą ksiązkę 2 dni temu ale do dziś żyje w moich myślach. Gorąco polecam wszystkim lubiącym SF.
Audioteka.pl,momi I treść i realizacja bezbłędna: Zajdel jak zawsze niezawodny – szkoda, że nie pisze się już takiego SF – inteligentne, korzystające z konwencji SF tylko po to by wyeksponować i analizować to co i tak w nas siedzi. A i akcja nie banalna, choć w kilku przypadkach, paru rzeczy domyśliłem się nieco wcześniej niż główny bohater – to nie przeszkadza, a wręcz świadczy o geniuszu autora, który przewidział, że rzeczywistość może zaskoczyć człowieka, który nie widział jej przez 200 lat. No cóż, nie przewidział tylko, że sporo aspektów tej przyszłej rzeczywistości stanie się prawdziwe nie w 270 a już w nie całe 30 lat po jego śmierci… Lektorów też z przyjemnością zaliczam do moich ulubionych. Audioteka.pl,marcinek

Farma lalek

Bardzo dobrze napisana, swietnie przeczytana. Nie jestem wielka fanka wspolczesnego polskiego kryminalu, ale chyba zaczynam sie przekonywac.
Audioteka.pl, d

Seria z Mortką mistrzowska. Policyjna robota. Świetne dialogi, relacje. Dobra narracja i interpretacja.
Audioteka.pl, palmer

Jeden z lepszych polskich kryminałów. Dobre tempo akcji i ciekawa sceneria społeczna. Idealnie dobrany lektor
Audioteka.pl, tomaszek 193

Treść jest niesamowita oraz lektor jest jeszcze lepszy. Razem to jest jedna z lepszych książek jakie słuchałem od kilku lat. Tak na marginesie to mam ponad 170 tytułów na mojej półce ÷) POLECAM!!!
Audioteka.pl, Sławek R.

Jeden z lepszych polskich kryminałów jakie słuchałem. Trzyma napięcie do samego końca, wygląda na przemyślany i dopracowany. To nie jest jedna z tych książek, który kończą się zbyt wcześnie a Ty masz wrażenie, że autorowi zabrakło weny. Tego Pana książkę to ja kupuję następną.
Audioteka.pl, ww

Świetny lektor, książka od pierwszej strony wciąga i Nie pozwala o sobie zapomnieć. Dla mnie to były dobrze zainteresowane pieniądze i czas. Polecam.
Audioteka.pl, Ewa

„Farma lalek” to znakomity, współczesy kryminał, który nie tapla się w sielankowości „Ojca Mateusza”. Jest mrocznie, niebanalnie i ciekawie. Całość znakomicie oddaje lektor – czekam na pozostałe częśći przygód Mordki.
Audioteka.pl, I

Jestem w szoku , dzięki recenzją i opowiadaniom znajomych wysnułem wniosek , że ja były glina obecnie na emeryturze zaskoczyć się nie dam 🙂 myliłem się 😀 Aż dziw bierze że ja na 100% pracowałem w „glinie” a podobno autor nie…. Polecam Polecam, Polecam
Audioteka.pl, bobek

Rewelacja! Bardzo wciąga i znakomicie przeczytana, brawa dla lektora, jestem pod wrażeniem interpretacji!
Audioteka.pl, k8

Należy się 6. Fabuła zmyślnie zagmatwana i o to chodzi w dobrych kryminałach. Ma klimat i trzyma do końca poziom. Sposób narracji lektora oryginalny , bardzo fajnie się słucha, nie chce się wysiadać z samochodu ?
Audioteka.pl, blucher

Pierwszy raz słuchałem wykonania Pana Janusza Zadury – moim zdaniem świetnie przeczytana. Sama fabuła wciąga po pierwszych minutach. Juz na samym początku dostajemy akcje z porwaniem…mstrzowsko napisane i przeczytane, poraziło mnie… Umiejscowienia fabuły „na peryferiach” polski i postacie występujace w książce – duży plus. Jak dla mnie obecnie najlepszy polski kryminał jakiego wysłuchałem.
Audioteka.pl, Marley

Jestem mile zaskoczony po Podpalaczu, autor napisał jeszcze lepszą książkę. W Farmie lalek mie ma zbędnych opisów, ani na chwilę nie spada napięcie i nie jest tak łatwo wydedukować kto jest winny. Do tego rewelacyjnie przeczytana przez pana Zadurę. Polecam. Audioteka.pl bxx 15.09.2019

Rewelacja! Pozycja obowiązkowa. Gdyby można było dodać kolejną gwiazdkę, doszłaby jeszcze jedna za genialną interpretację Lektora! Audioteka.pl ML 11.06.2019

Wciągająca fabuła i mistrzostwo gatunku. Z niecierpliwością oczekiwałem każdej chwili na odsłuchanie kolejnych fragmentów. Lektor znakomity. Umie zbudować klimat. Polecam Audioteka.pl Jacollek 11.03.2019

Świetna! Chyba nawet lepsza niż pierwsza cześć… I extra gwiazdka dla lektora! Pozdrawiam Audioteka.pl Iza 28.01.2019

Przejęcie

3 część świetnej serii z komisarzem Mortką. Nie słuchałem ich chronologinie jednak wszystkie 4 z należytą starannością i uwagą:) Polecam każdy tom. W przejęciu mamy do czynienia z powiązaniami świata biznesu, handlarzy narkotykami i zwykłymi ludźmi… polski kryminał w polskich realiach warty przeczytania/przesłuchania. Jak każdy inny tom z serii szczerze polecam!
Audioteka.pl, Piotr fan Chyłki i Mortki

Z każdą książką wzrasta poziom, jak dla mnie kapitalnie z zaskakującym zakończeniem , czyli wszystko to, co porządny kryminał powiniem posiadać. Pan Zadura nie ustępuje czołowym polskim lektorom.
Audioteka.pl, LaVey

Rewelacyjna książka – skomplikowana akcja, bardzo wciąga. Lektor wspaniały.
Audioteka.pl, Janina

Chmielarz jest dla mnie, obok Krajewskiego, najlepszym, obecnie żyjącym, polskim autorem kryminałów. Kolejny na to dowód to właśnie „Przejęcie”. Interpretacja lektora na równie wysokim poziomie.
Audioteka.pl, oki

Doskonały lektor! Książka też niczego sobie, momentami parskałem ze śmiechu. Ogólnie fajna, trzymająca w napięciu i ciekawa historia.
Audioteka.pl, Paul Silver

Ta książka jakże i lektor zasługują na tylko pięć gwiazdek. Fabuła naprawdę wciąga. Bardzo mocno polecam i jest mi przykro że nie ma więcej. …
Audioteka.pl, Sławek R

Harda

Książka jest napisana wspaniale, ani na chwilę nie czułam znudzenia. Czas się zatrzymał, właśnie zakupiłam cześć 2 i już nie mogę się doczekać słuchania. Niezaprzeczalnie atutem jest lektor-mistrzostwo świata! Gorąco polecam.
Audioteka.pl, Agnieszka P

Zdecydowanie najlepsza powieść historyczna jaką czytałem. W mojej ocenie znacznie lepsza niż „Korona”. Kontynuacja tj. „Królowa” też świetna ale moim faworytem jest „Harda”
Audioteka.pl, Andrzej

Świetnie napisana, magiczna w nastroju i wciągająca. Lektor znakomity.
Audioteka.pl, gad

Historia, która pokazuje tamte czasy (początki państwa polskiego), otoczenie historyczne, intrygi, plany, politykę. Pozycja warta uwagi, wciągająca, wartka akcja. Polecam szczególnie miłośnikom Gry o Tron.
Audioteka.pl, JarekC1

Świetna książka. Dobrze przeczytana . Lektor utrzymuje klimat i podsyca go. Polecam wszystkim. Odkryłam historię średniowiecza Polski i Skandynawii , której próżno szukać w podręcznikach szkolnych . W obliczu współczesnego skiepszczenia elit, dobrze jest powrócić do wspomnień o rozumnych choć okrutnych władcach.
Audioteka.pl, Dorota

Genialna książka, począwszy od dedykacji aż po komentarz autorki. Historia widziana z perspektywy kobiety wydaje się dużo bardziej autentyczna, niemalże namacalna. Dziękuję za wspaniałą podróż w czasie!
Audioteka.pl, Diana

Nie naleze do fanow powiesci historycznych, ale ta ksiazka jest naprawde dobrze napisana. Przyjemnie sie slucha, takze za sprawa lektora. Nie moge sie doczekac kontynuacji
Audioteka.pl, Karina

Pani Elżbieta podwyższa poziom z każdą koleją książką. Do tego świetnie przeczytana. Polecam!
Audioteka.pl, Paweł

Słuchałem z zapartym tchem!!! Nie istnieje lepsza autorka powieści historycznych nad Panią Cherezińską. Czekam na kolejne audiobooki!!! Akcja, intryga, humor i wszystko na kanwie prawdziwej historii polskich rodów.
Audioteka.pl, 25Zbyszek

Jestem pod wrażeniem:)… czekam na kolejne części i apeluję, aby Pan Kosior czytał wszystkie pozycje Autorki, bo dotychczas robił to świetnie. Treść i Lektor super!
Audioteka.pl, pim

Mam nadzieję, że autorka nie poczuje się urażona jeśli napiszę, że Harda to dla mnie rodzima wersja Gry o tron i Wikingów. Fantastyczna interpretacja Pana Filipa Kosiora – od teraz mojego ulubionego lektora. Bardzo polecam!
Audioteka.pl, Maestrini

Królowa

Geniusz Pani Cherezinskiej jest nie do ogarnięcia!!! Kolejna wspaniała książka, która jest niesamowita przygodą, gdzie bohaterami są nasze historyczne postacie. Po takiej lekturze rozpala duma, iż jest się Polakiem, to powinna być lektura obowiązkowa!! Lektor jak zwykle świetny, Pan Kosior czyta w sposób nie oceniony!!!
Audioteka.pl, 25Zbyszek

Świetna! Po prostu brak słów!
Audioteka.pl, Paweł

Osiedle marzeń

Przyjemna lektura osadzona w polskich realiach. Polecam! Gdy słuchałem „Osiedla marzeń” jeszcze nie wiedziałem, że jest to już 4 cześć serii z Komisarzem Mortką. Z perspektywy (po przesłuchaniu 3 poprzednich) nie rzutowało to na odbiór i docenienie lektury.
Audioteka.pl, fan Chyłki

Świetna! Teraz pora nadrobić poprzednie części cyklu z Jakubem Mortką. Kolejny rewelacyjny autor kryminałów został przeze mnie niniejszym odkryty 🙂 Wojciech Chmielarz – wielki szacun, podobnie zresztą jak Janusz Zadura za interpretację 🙂 a ta końcówka – zaskakująca to mało powiedziane!
Audioteka.pl, Osinski

Rewelacyjna! Cała seria z komisarzem Mortką jest świetna, a lektora stawiam na równi z panami Gosztyłą i Boniszewskim – super interpretacja.
Audioteka.pl, Anna Masłowska

Nie przepadam za polskimi kryminałami xxi wieku. Ale Pan Chmielarz to zupełnie inna liga. Nie naśladuje skandynawow, stworzył swój styl
Audioteka.pl, mik

Najlepszy krymianał z cyklu, najlepszy polski, może w ogóle najlepszy z tych „przeczytanych” przeze mnie. Niebywałe jak przestrzenne są postacie nakreślone przez autora, niebywałe jak celnie i klimatycznie zarazem oddane są polskie realia. Trochę śmieszno, trochę straszno, trochę przaśno…
Audioteka.pl, Tul

Najlepsza z dotychczasowych książek Pana Chmielarza. Lektor bardzo dobry.
Audioteka.pl, Krystyna

Kolejny raz Wojciech Chmielarz wciąga mnie w świat zbrodni, intrygi, okraszony niezłą dawką humoru, wspaniale wydobytego przez znakomitą interpretację Janusza Zadury. Szczerze, wszystkim spragnionym lektury rozrywkowej na wysokim poziomie, gorąco polecam.
Audioteka.pl, Daniel z pod Lachów Gronia

Kontynuuując korzystanie ze strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek (cookies). more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij